Auto kosztuje. Wie to każdy właściciel czterokołowca, dwuśladu, fury,… Jak zwał tak zwał, w przypadku poważniejszej awarii problem czy to z nowym, czy używanym samochodem pojawia się ten sam. Kupić części nowe czy używane? Oryginalne czy może zamienniki? O ile w przypadku nowych aut, czyli aut z salonu sprawa jest oczywista – do napraw w autoryzowanych serwisach obliguje właścicieli gwarancja. O tyle po jej zakończeniu, czy też w przypadku starszych modeli aut, decyzja wcale nie jest ani prosta, ani jednoznaczna. Jakie zatem części samochodowe można spokojnie kupić używane? Kiedy skorzystać z używanych części zamiennych do aut i skąd je kupować? Dziś, jak się domyślacie, będzie o używanych częściach samochodowych?

Historia szrotów w wielkim skrócie

Szroty, czy też jak kto woli auto-złomy zyskały złą sławę w czasach 90. początkach XXI wieku, kiedy to Polskę zalała fala tanich, słabej jakości aut z zagranicy (głównie z Niemiec). Polacy po otwarciu granic rzucili się wręcz na stare „wyprzedawane” na Zachodzie auta, które otwierały nowy motoryzacyjny świat. Miłośnicy aut znudzeni widokiem Polonezów, Maluchów, czy też Fiatów 125P mogli w końcu przesiąść się na auta szybsze, zgrabniejsze. Nikomu nie przeszkadzał fakt, że były to auta niekiedy mocno wyeksploatowane, wymagające napraw mechanika, dlatego, że wraz z pojawieniem się na polskich drogach zachodnich marek w Polsce jak grzyby po deszczu to tu, to tam pojawiały się firmy zwane auto-złomami, szrotami. Można w nich było kupić części zamienne do praktycznie każdego modelu auta, co znacznie obniżało koszty naprawy auta – zwłaszcza sprowadzanego z zagranicy.

Postęp technologiczny, rozwój handlu w branży samochodowej sprawił, że polska rzeczywistość motoryzacyjna uległa kolejnym przeobrażeniom. Dziś na ulicach widuje się wiele nowoczesnych, nafaszerowanych elektroniką aut, które jak każdy samochód, od czasu do czasu wymagają naprawy. Pokutująca w pamięci wielu osób wizja szrotów z częściami do niemalże wraków samochodowych sprawia, że kierowcy z nieufnością podchodzą do zakupu części zamiennych z auto-złomu, dziś nazywanych stacjami demontażu pojazdów.

Stacje demontażu pojazdów, auto-części online

Jest to strach zupełnie nieuzasadniony. Dzisiejsze szroty są całkowicie dostosowane do potrzeb rynku. Oferujemy wysokiej jakości używane części zamienne do praktycznie każdego niemalże modelu auta. Na dobrą sprawę, możesz dzięki nam zakupić całe auta na części, począwszy od Alfa Romeo, Audi, przez Dacię Daihatsu po Subaru, Volvo, czy Volswagena. To co wyróżnia nas szrot to fakt, że działamy online. Jesteśmy dostępni dla was 24 godziny na dobę, a ekspresowa realizacja zamówień sprawia, że, naprawa auta przebiega szybko, sprawnie bez zbędnych opóźnień na poszukiwanie właściwych części. Zamiast jeździć z miejsca w miejsce, korzystając z praktycznej wyszukiwarki po numerach katalogowych części bądź zamienników, konkretne części „lądują w warsztacie” już na 2-3 dzień od złożenia zamówienia. Możesz bezpiecznie zakupić u nas czy to elementy zawieszenia (np. sworznie, piasty, amortyzatory, sprężyny, pół osie czy przekładnie kierownicze), części sterujące, czujnikowe, sygnalizujące, blacharskie, jak również elementy wyposażenia wnętrza, czy też części do układu napędowego, paliwowego, hamulcowego, klimatyzacji i chłodzenia silnika. Każda z naszych części pochodzi ze sprawdzonego źródła, jest sprawdzana pod kątem jej sprawności i bezpieczeństwa dalszego używania i co najważniejsze gotowa do montażu. Kiedy zatem korzystać z używanych części zamiennych do aut? Zawsze wtedy, kiedy zależy nam na przywróceniu pełnej sprawności auta bez wydawania fortuny na naprawę (zakup nowych części).