Każdy właściciel pojazdu chce, aby prezentował się on doskonale niezależnie od pory dnia. Aby tak się stało niezbędne jest regularne mycie samochodu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Decydując się na mycie należy pamiętać też o felgach, które dodają mu dobrego wyglądu.
 

Jakie felgi wybrać?

Kupując samochód u autoryzowanego przedstawiciela można wybrać pasujące felgi. Podobnie jest w przypadku, kiedy właściciel pojazdu chce wymieć felgi. W obu przypadkach można wybrać felgi aluminiowe lub felgi stalowe, których rozmiar dostosowuje się do profilu opon oraz dobiera zgodnie z zakładanym sposobem użytkowania samochodu. Warto pamiętać, że niezależnie od wybranego modelu felgi należy odpowiednio konserwować, aby zachowały one dobry wygląd na długie lata.
 

Czyszczenie felg aluminiowych

Felgi aluminiowe są droższe od tradycyjnych felg stalowych, ale też wyglądają znacznie bardziej efektownie. Zabrudzenia na tego typu felgach nie wyglądają dobrze, a poza tym mogą doprowadzić do ich zniszczenia. Dlatego, jeśli na drodze w okresie jesienno-zimowym jest sypana sól lub inne środki chemiczne lub wjedziemy w błoto należy jak najszybciej usunąć zabrudzenia co pozwoli wydłużyć żywotność felg. W celu ich wyczyszczenia należy stosować specjalistyczne środki, które nie zawierają kwasów. Dopuszcza się też mycie felg na myjniach samoobsługowych, gdzie woda pod wysokim ciśnieniem praktycznie od razu usunie wszelkie zanieczyszczenia. Warto pamiętać, aby zachować odległość kilku centymetrów od czyszczonej powierzchni, aby nie uszkodzić aluminiowych felg. Poza tym nie powinno ich się czyścić zaraz po podróży, kiedy są jeszcze ciepłe, ponieważ woda może spowodować wystąpienie mikropęknięć na felgach lub powstaną mało estetyczne zacieki. Po umyciu warto wytrzeć felgi i koła suchą szmatką.
 

Czyszczenie felg stalowych

Felgi stalowe w przeciwieństwie do felg aluminiowych nie wymaga aż tak dużej uwagi podczas czyszczenia. Oczywiście należy zachować również ostrożność podczas nakładania środków chemicznych, ale te na pewno wyrządzą im mniej szkody niż w przypadku aluminiowych odpowiedników. Do usunięcia mocnych zabrudzeń lub pojawiającej się rdzy dopuszcza się zastosowanie drucianej szczotki. Dzięki szczotce dotrzemy też do niedostępnych zakamarków w felgach, co pozwoli dokładnie usunąć zabrudzenia i zabezpieczy przez przenikaniem szkodliwych substancji do środka felgi. Decydując się na użycie środków czyszczących, trzeba zwrócić uwagę na ich skład oraz odczyn, który powinien być neutralny.